Bemeneti feszültség

A bemeneti feszültség arra a feszültségszintre utal, amelyet a terhelés igényel, függetlenül attól, hogy váltakozó vagy egyenfeszültségről van szó. A teljes szükséges teljesítmény meghatározásához elengedhetetlen a bemeneti feszültség ismerete.

Az inverterek esetében a bemeneti feszültség általában magasabb a nagyobb terheléseknél, hogy az áramszintek a kapcsolók és más alkatrészek számára biztonságos tartományon belül maradjanak. Ennek oka, hogy a nagyobb terhelések nagyobb teljesítményt igényelnek, ami viszont magasabb bemeneti feszültséget igényel az egyenletes áram fenntartásához.

A jobb megértés érdekében nézzünk egy példát. Tegyük fel, hogy van egy olyan terhelésünk, amelynek működéséhez 12 volt szükséges, és meg kell határoznunk a teljes szükséges teljesítményt. A teljesítmény kiszámításához a következő képletet használhatjuk:

Teljesítmény = feszültség x áram

Tegyük fel, hogy a terhelés 5 amper áramot igényel a működéshez. Ezeket az értékeket beilleszthetjük a képletbe a teljesítmény kiszámításához:

Teljesítmény = 12 volt x 5 amper = 60 watt

Tehát a terhelés 60 watt teljesítményt igényel a működéshez. Ezért fontos ismerni a bemeneti feszültséget, mivel ez segít meghatározni a terhelés által igényelt teljes teljesítményt.

Összefoglalva, a bemeneti feszültség a terhelés által igényelt feszültségszint, és a szükséges összteljesítmény meghatározásához elengedhetetlen ennek az értéknek a megismerése. Az inverterek nagyobb terhelések esetén magasabb bemeneti feszültséggel rendelkeznek, hogy a kapcsolók és más alkatrészek biztonságos áramtartományát fenntartsák.